chateaus اروپا فرانسه فرانسه کاوانی امری

chateaus: اروپا فرانسه فرانسه کاوانی امری پاری سن ژرمن موناکو جام حذفی فرانسه

گت بلاگز اخبار حوادث 16 هزار کودک‌آزاری در 6 ماه نخست امسال

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از گزارش 16 هزار مورد کودک‌آزاری به اورژانس اجتماعی کشور در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

16 هزار کودک‌آزاری در 6 ماه نخست امسال

16 هزار کودک آزاری در 6 ماه نخست امسال

عبارات مهم : همسر آزاری

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از گزارش 16 هزار مورد کودک آزاری به اورژانس اجتماعی کشور در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، رضا جعفری در سمینار «کودک آزاری در مناطق حاشیه نشین» با بیان اینکه حدود ٣٠٠ پایگاه خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه نشین و ٢٥٠٠ نیروی مدکار و روانشناس در این مراکز فعال هستند، گفت: تا کنون ٢٧٥٠٠ مورد کودک آزاری از انواع کودک آزاری جنسی، جسمی، عاطفی و غفلت به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شده است هست. همچنین تا کنون ١٤ هزار و ٥٩٩ مورد همسر آزاری به اورژانس اجتماعی ارجاع داده شده است است.

16 هزار کودک‌آزاری در 6 ماه نخست امسال

وی با تاکید بر اینکه هر قدر سن کودک پایین تر باشد، به لحاظ جسمانی وابسته تر و اوضاع کودک حادتر هست، افزود: ٣٨ درصد از این کودکان در سن دبستان و زیر دبستان و ١٢ درصد راهنمایی بوده اند. ٢٩ درصد از آزارها جسمی و ٣ درصد جنسی بوده هست، آیا که بسیاری از خانواده ها از وحشت امنیت و آبرو خیلی ازاین موارد را گزارش نمی کنند.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد ١٢ درصد از موارد کودک آزاری چند روز بعد از کودک آزاری و ٤.٥ درصد یک هفته بعد از آن گزارش شده است اند، تصریح کرد: در بسیاری از موارد، همسایه ها متوجه کودک آزاری می شوند ولی آن را گزارش نمی دهند و حتی جرأت نمی کنند با ١٢٣ تماس بگیرند، درحالیکه این یک بحث مسئولیت پذیری اجتماعی هست.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور از گزارش 16 هزار مورد کودک‌آزاری به اورژانس اجتماعی کشور در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

جعفری با اشاره به اینکه کودک آزاری به چارچوب منزل و خانواده منتهی نمی شود، اضافه کرد: مسایل و پرسشها فرهنگی بسیاری در این زمینه وجود دارد. مردم باید مسئولیت پذیری اجتماعی داشته باشند. در بعضی موارد دیده شده است که کودک ماه ها مورد آزار قرار گرفته و همسایه ها با وجود اطلاع از این عنوان حاضر به ارایه گزارش به اورژانس اجتماعی نبودند.

وی با اشاره به چهار فعالیت مهم اورژانس اجتماعی توضیح داد: اورژانس اجتماعی با شماره ١٢٣ به صورت شبانه روزی پاسخگوی مردم هست. همچنین روان شناسانی در اورژانس اجتماعی حضور دارند که بررسی های اولیه هر گزارش را انجام می دهند و اگر نیاز باشد به همراه نیروی انتظامی و با حکم قضایی به موارد تماس گرفته شده است مراجعه می کنند.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با اشاره به اینکه موارد کودک آزاری یا به شکل خود معرف و یا ارجاعی بررسی می شوند، افزود: بعد از مراجعه اورژانس اجتماعی، افراد آسیب دیده به مراکز بازپروری می روند. رویکرد ما در اورژانس اجتماعی اجتماع محور هست. به همین علت تلاش می کنیم اشخاص کلیدی و پایگاههای همکاری اجتماعی را درگیر کرده و با شرکت های دیگر همکاری کنیم.

16 هزار کودک‌آزاری در 6 ماه نخست امسال

واژه های کلیدی: همسر آزاری | کودک آزاری | کودک آزاری | اورژانس اجتماعی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog