chateaus اروپا فرانسه فرانسه کاوانی امری

chateaus: اروپا فرانسه فرانسه کاوانی امری پاری سن ژرمن موناکو جام حذفی فرانسه

گت بلاگز وب‌گردی درگذشت منتقد برجسته سینما

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت ؛ گاردین نوشت: «بری نورمن»، روزنامه‌نگار و منتقد باسابقه سینما که پیش از دوران یکه‌تازی اینترنت و خ

درگذشت منتقد برجسته سینما

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ گاردین نوشت: «بری نورمن»، روزنامه‌نگار و منتقد باسابقه سینما که پیش از دوران یکه‌تازی اینترنت و خبرگزاری‌ها، همه انتظار نقدهای هفتگی‌اش را می‌کشیدند، در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

«نورمن» ۲۶ سال در برنامه نقد فیلم «بی.بی.سی» حضور داشت و سپس کارش را در شبکه «اسکای» ادامه داد. او همچنین در روزنامه‌هایی چون «گاردین» و «آبزرور» قلم می‌زد.

«مارک کرمود»، منتقد مشهور «آبزرور» و «بی.بی.سی» او را «استاد» خطاب کرد و در توییتر خود نوشت: تماشای نقد فیلم «بری نورمن»، لذت‌بخش، آموزنده و الهام‌بخش هست. ترکیبی از هوشمندی، دانش و شور و اشتیاق.

درگذشت منتقد برجسته سینما

«نورمن» جهت داشتن روابط سیاستمدرانه و دوستانه با ستاره‌های هالیوودی شهرت داشت. او شهامت پرسیدن سوالاتی را داشت که دیگران به خود اجازه مطرح کردن‌اش را نمی‌دادند. جهت مثال او در جریان یکی از مصاحبه‌هایش تقریبا با «رابرت دنیرو» درگیر شد.

«نورمن» در گفت‌وگویی که با «دنیرو» داشت، به این هنرپیشه مشهور گفت که او به شدت جهت به دست آوردن نقش «تام هنکس» در فیلم «بزرگ» (۱۹۸۸) لابی کرده بود. «نورمن» بعدها راجع به این دیدار گفت: من تقریبا با «دنیرو» دعوایم شد. او من را اذیت کرد، من هم او را. بعد او با خشم از اتاق بیرون زد و من به دنبالش راه افتادم. هر دو غرولند می‌کردیم و من فکر کردم بهتر است بگذارم برود. او خیلی از من جوان‌تر و ورزشکارتر بود. ممکن بود به دردسر بزرگی بیفتم.

این منتقد همچنین با «مل گیبسون» و «جان وین» هم درگیری پیدا کرد، تا جایی که «وین» به خاطر اختلاف نظر راجع به جنگ ویتنام روی میز خم شد تا او را کتک بزند.

«نورمن» راجع به دوران متفاوت حرفه‌ای خود گفته بود: هنگامی که من حدود ۳۰ سال پیش کارم را شروع کردم، افراد به تلویزیون دعوت می‌شدند چون تصور می‌شد دانشی جهت ارائه و بحث کردن در چنته دارند. چون آن‌ها جملات کاملی ادا می‌کردند که این روزها به ندرت دیده می‌شود. ولی فکر می‌کنم تفاوت این روزها این است که افراد به تلویزیون می‌آیند چون می‌خواهند صورت شوند و این به نظر آرزویی پوچ می‌آید. من دوست دارم حس کنم کاری انجام داده‌ام، نه اینکه فقط آنجا نشسته‌ام.

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت ؛ گاردین نوشت: «بری نورمن»، روزنامه‌نگار و منتقد باسابقه سینما که پیش از دوران یکه‌تازی اینترنت و خ

«بری نورمن» علاوه بر روزنامه‌نگاری و نقد، در حوزه مستندسازی هم فعالیت‌هایی داشت و چند مستند جهت شبکه «بی.بی.سی» ساخته بود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نورمن | روزنامه | روزنامه | رابرت دنیرو | درگذشت | بری نورمن | درگذشت منتقد و روزنامه نگار |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog